Skocz do zawartości

Zdjęcie

Chondromalacja III stopnia a powrót na siłownie

kolano chondromalacja powrót na siłownie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

masakrator_kolan

masakrator_kolan
  • Tytuł: Nowy Koks
  • Grupa: Użytkownik
  • Reputacja: 0

Witam ArmieWK, mam taki "mały" problem z kolanem. Otóż, jestem po 2 artroskopiach(ostatnia 02.2016) podczas której lekarz stwierdził: "Podwichnięcie boczne i pochylenie rzepki prawej z chondromalacją III stopnia z wadą bloczka kości udowej (M22)". Dostawałem zastrzyk z kwasem hialuronowym, który miał zwiększyć produkcje mazi w stawie. Możliwe, że odczułem krótkotrwałą poprawę lecz dyskomfort doskwiera nadal. Dodatkowo ból pojawił się przy kucaniu, kiedy dłuższy czas kolano znajduje się w jednej pozycji. Lekarz kazał mi jedynie odstawić bieganie i inne sporty które w dużej mierze obciążają kolana. Zalecał mi jedynie basen i rowerek stacjonarny i przede wszystkim zgubić wagę.

Aktualnie przy wzroście 181cm ważę 96kg i zacząłem ćwiczyć od nowa. Mam kilka pytań odnośnie tego:
1)Czy ćwiczenia na orbitreku mogą być alternatywą do rowerka? Czy zbyt obciążają staw kolanowy?

2)Czy znacie jakiegoś dobrego Fizjoterapeutę w Bydgoszczy lub okolicy?

3)Jakieś ćwiczenia/suplementy na wzmocnienie stawu?

4)Polecicie dobrą dietę redukcyjną? :D

Za wszelkie porady z góry wielkie dzięki

Godsmac'K

Godsmac'K
  • Tytuł: IFBB AMATEUR
  • Grupa: Użytkownik
  • Reputacja: 109

1 cwiczenia ktore ci podal nie obciazaja stawow orbitrek obciaza

3 to co ci zalecil  :)

4) IF jest dobry na redu

Mój dziennik http://www.wkforum.p... - Powolna masa,niski bf, FBW x 3 . Zapraszam :)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kolano, chondromalacja, powrót na siłownie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0
0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Witaj na WKForum.pl ! Jesteś Gościem, a to znaczy że nie korzystasz ze wszystkich możliwych opcji.
Zaloguj się lub zarejestruj, aby korzystać w pełni funkcjonalności forum! To zajmie Ci tylko chwilkę!

Graphics by Oskar Litwin
Właściciel: WKforum.pl © 2016