Skocz do zawartości

Zdjęcie

Martwy; Proszę o radę !

martwy

• Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

Moonman

Moonman
  • Tytuł: Aktywny Koks
  • Grupa: Użytkownik
  • Reputacja: 1

Podczas robienia 5x5 martwego przy 4 i 5 powtorzeniu sztanga wyslizguje sie z reki a w ostatnich seriach juz przy 3. W odc. ledzwiowym nie utrzymuje tez idealnej pozycji w koncowych seriach. Trener podszedl do mnie i powiedzial, zebym robil martwy ze stojakow (rock deadlift). Srednio podoba mi sie ta propozycja bo mam wtedy taaaak skrocony zakres ruchu, ze szkoda gadac. On argumentuje to tym, ze moje prostowniki nie wytrzymuja juz takiego ciezaru i zebym je wzmocnij wlasnie robiac rock deadlift a potem, za jakis czas, wrocil do klasyka.

Ja wymyslilem, ze bede robil 5x3 (powt.) martwego i dla zachowania objetosci po tym cwiczeniu bede przyciagal trojkat na wyciagu w serii 3x8 (powt).

Nie zalezy mi tak na prostownikach jak na najszerszym dlatego wpadlem na taki pomysl. Moglbym tez zupelnie zrezygnowac z martwego i przerzucic sie na jakies innego cwicznie, ale wg mnie ono tak globalnie atakuje nasze cialo, ze szkoda rezygnowac.

3 opcja jest taka,ze zby zrzucic ze 2 talarze i progresowac z klasykiem 5x5 z idealna technika (mocnym spieciem prostownika w fazie rwania sztangi z dolu).

Doradzcie mi, ktora z tych opcji jest najlepsza, bo za tydzien trening!

Pozdro!

bydomino

bydomino
  • Tytuł: Trener personalny
  • Grupa: Moderator
  • Reputacja: 433
  • LocationTarnów

Zrzuć ciężar albo kup magnezję / paski (poprawią chwyt zdecydowanie). I jeśli robisz 5x3 to nie dokładaj żadnego ćwiczenia aby wyrownać objętość. Tylko po prostu zrobisz mniej, za tydzień lub na następnym treningu zrobisz więcej powtórzeń i tak progresuj.

7961601_17948659_1382565658507997_102909W sprawie prowadzenia online (dieta redukcyjna, masowa lub plany treningowe), kontakt: prywatna wiadomość lub dominik.lakoma@gmail.com

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: martwy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0
0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Witaj na WKForum.pl ! Jesteś Gościem, a to znaczy że nie korzystasz ze wszystkich możliwych opcji.
Zaloguj się lub zarejestruj, aby korzystać w pełni funkcjonalności forum! To zajmie Ci tylko chwilkę!

Graphics by Oskar Litwin
Właściciel: WKforum.pl © 2016