Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z sercem(?)

• Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

Pikki

Pikki
  • Tytuł: Nowy Koks
  • Grupa: Użytkownik
  • Reputacja: 0

Siemka. Mam 18 lat. Ćwiczę już ok. 2,5 roku, a moje problemy zdrowotne zaczęły się dokładnie 26 marca 2016 to wtedy wylądowałem w szpitalu na 3 dni z powodu ostrego bólu za mostkiem.

Dotychczas stosowane suplementy: BCAA, przedtreningówka, lekki spalacz(clenburexin), białko, kreatyna(jabłczan, mono).

Wyniki badań ze szpitala:

"Obserwacja w kierunku zaburzeń rytmu serca" ;

Holter EKG: dominujący rytm zatokowy, o średniej częstości z doby 74/min max 145/min min 46/min. Zapis bez zaburzeń rytmu serca.

Echo serca: Położenie serce prawidłowe. Połączenia p-k i k-t zgodne. Przegrody serca szczelne. Zastawki prawidłowej morfologii. Ujście żył płucnych i systemowych prawidłowe. Ujście naczyń wieńcowych w miejscu typowym widoczne. Osierdzie bez zmian. Łuk Ao lewostronny. Przepływ w Ao zstępującej pulsacyjny 1,6 m/s.

LV-5.82/3.56 IVS-0.81 PW-0.81 SF - 39% EF - 69% Ao-2.7 LA-3.4 LA/Ao-1.26 MPA-2.1 RPA-1.3 LPA-1.3

Po 3 dniach zostałem wypisany z diagnozą lekarza: NIC ci nie jest. Zabroniono stosowania mi spalaczy tłuszczu.

Przystopowałem troche z treningami, według zaleceń lekarza nie sięgałem już po spalacze. Jednak po jakimś czasie objawy znowu wróciły i wybrałem się prywatnie do kardiologa. A dokładniej 11.08.2016

Zrobiłem sobie wtedy EKG metodą Holtera.

Wyniki:

Podczas wykonywanego badania zarejestrowano:

89745 Qrs'ów

Średni rytm HR wyniósł 66

Max rytm HR 128

Min rytm HR 40

Ponadto wykryto:

30 pojedynczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych

0 nadkomorowych częstoskurczy napadowych

1 tachykardii

42 bradykardii

0 rytmów niemiarowych

0 przerw

0 migotań przedsionków

0 bloków Wenkebach'a

3 pobudzeń komorowych

0 częstoskurczy komorowych

0 czynnych rytmów komorowych

0 liczba pobudzeń gromadnych

0 bigeminii

0 trigeminii

0 par

Podsumowanie badania: rytm zatokowy, pojedyncze SVE i VE, bradykardia w godzinach czuwania.

Po wizycie u lekarza diagnoza; ciężka depresja, nerwica. Dostałem antydepresant, który postawił mnie na nogi. Jednak bóle były nadal. Zapisałem się więc na echo serca.

Wykryto u mnie tzw. zespół Barlowa. Wyniki:

Ao/wn/ - wstępująca - 28mm, ao-p- 26 mm ; łuk 24-mm; pień płucny - 21 mm

Jamy serca : LP - wn - 39mm, LK powiększona- ok. 60/39 mm

PK-wn / w LAX- 22mm; TAPSE- wn/ - 24mm

Mięsień lewej komory bez cech przerostu, PMK- 9-10 mm, TŚ-ok. 9mm;

Bez odcinkowych zaburzeń kurczliwości; kurczliwość globalna prawidłowa;

EF- ok. 60-63%. Przegrody szczelne.

Zastawki o prawidłowej morfologii / zastawka aortalna wydaje się być trójpłatkowa, trudne war. wizualizacji/, bez zmian organicznych ; zaznaczony prolaps przedniego płatka mitralnego / A2/A3 /;

W badaniu dopplerowskim - ślad/mała IM; ślad IT; poza tym przepływy prawidłowe;

E/A- ok. 2:1; Bez cech nadciśnienia płucnego. AcTPA-ok. 140ms.

Osierdzie - bez cech płynu; wzmożona echogeniczność tylnego osierdzia.

VCI- ok. 14-16mm, ruchoma oddechowo.

Zespół Barlowa - czyli wypadanie płatka zastawki mitralnej, strasznie się przestraszyłem gdy lekarz mi o tym powiedział, przecież jeszcze w szpitalu serce było w bardzo dobrym stanie!

Zapytałem tylko czy mogę ćwiczyć - powiedział, że siłowo absolutnie, jedynie jakieś bieganie, boks - te sprawy. Spytałem jeszcze o odżywki typu; białko w celu uzupełnienia, czy kreatyna. Powiedział, że jeżeli chce mieć operacje to droga wolna. Na koniec wizyty powiedział jeszcze, że bóle w klatce to po prostu nerwica i z tym trzeba wybrać się do psychiatry...

Totalna załamka, jeżeli ktoś jest w stanie zinterpretować wyniki i powiedzieć czy naprawdę jest bardzo źle - będę wdzięczny.

Pozdrawiam.

Cubix

Cubix
  • Tytuł: Dzik
  • Reputacja: 23

Siema!

Nikt tutaj raczej lekarzem nie jest i nie udzieli Ci sensownej odpowiedzi na temat interpretacji badań. Co do opinii na temat białka -> raczej bym się nią nie przejmował, natomiast spalaczy i przedtreningówek z pewnością bym unikał. 

Jeżeli bóle w klatce spowodowane są nerwicą to mogę polecić medytację. Na pewno Ci nie zaszkodzi, a może baaardzo pomóc. Są dostępne fajne darmowe aplikacje na androida typu Calm czy też Headspace (30-dniowy trial za darmo), które pomogą Ci się wyciszyć. Jeżeli lekarz zaleca wybrać się do psychiatry to myślę, że można spróbować medytacji również :).

Życzę zdrowia i pozdrawiam!

Zapraszam do mojego dziennika treningowego :)

http://www.wkforum.p...oject-20162017/

Appassionata

Appassionata
  • Tytuł: DZIKUS
  • Reputacja: 339
  • LocationWarszawa

Powiedział że jak będziesz brał kreatynę z białkiem to doprowadzi to do operacji? Podstawa jakaś tego? Poza tym czym tu się załamywać, przerzuć się na inny sport albo rozwijaj umysł, duże bicki to nie wszystko

32287330607991568409_thumb.jpg ~Don Karkonoe pozdrawia sportowe świry                                                        

Pikki

Pikki
  • Autor tematu
Lekarz powiedział, że stosowanie obojętnie jakiej odżywki = pogłębianie wady zastawki = operacja. Ciekawi mnie czym sobie tą zastawkę zniszczyłem, skoro jeszcze w szpitalu było ok.

KOLOS <ssgym>

KOLOS <ssgym>
  • Tytuł: IFBB AMATEUR
  • Reputacja: 155

Lekarz powiedział, że stosowanie obojętnie jakiej odżywki = pogłębianie wady zastawki = operacja. Ciekawi mnie czym sobie tą zastawkę zniszczyłem, skoro jeszcze w szpitalu było ok.

odzywki to jedzenie... jedzenie ma wplyw na Twój układy trawienny (? )  a  nie na krązeniowy , serce id ( ch*j , nie znam sie) .

Pikki

Pikki
  • Autor tematu

Zamówiłem sobie wizytę do lekarza sportowego, ale dopiero w styczniu wolny termin >.<

Ten kardiolog jest starszej daty, więc możliwe, że w jego rozumieniu odżywki == doping.

aglagla

aglagla
  • Tytuł: Aktywny Koks
  • Reputacja: 15

Najlepiej wybrać się do kilku lekarzy, żeby mieć porównanie. To partacze są, jednego nie ma co się słuchać ;)

Godsmac'K

Godsmac'K
  • Reputacja: 113

Ta twoja choroba polega na cofaniu się krwi z lewej komory do lewego przedsionka co zwieksza cisnienie w zyle plucnej, prowadzi do obrzeku pluc. Podczas cwiczen cisnienie krwi zwieksza sie, bo wiadomo wieksze zapotrzebowanie na tlen jest. Co jeszcze poteguje twoja chorobe, wiec wysilek fizyczny w tym boks i bieganie nie jest wskazane. Powinienes dazyc do zmniejszenia cisnienia krwi i rozszerzenia naczyn krwionosnych, niektore suplementy jak wiadomo dzialaja pobudzajaco( a jak wiadomo doktor nie bedzie ci mowil ktorych mozesz brac a ktorych nie bo on ich sam nie robil, a skoro da sie bez nich zyc to lepiej powiedziec zebys nie bral, no i ma racje.

To co napisałem oparte jest o moja wiedze i to przeczytalem tutaj https://pl.wikipedia...tawki_mitralnej wiec najlepiej udac sie do specjalisty, ale widze ze sytuacja jest powazna wiec potraktuj to co powiedzial ci lekarz na powaznie i wszelkie kawki energetyki silki biegania na bok. W tym przydaloby sie przebywac w ciepłych pomieszczeniach unikac zimna , stresu

Pozdrawiam, ZDROWIA!

Mój dziennik http://www.wkforum.p... - Powolna masa,niski bf, FBW x 3 . Zapraszam :)

Godsmac'K

Godsmac'K
  • Reputacja: 113

.

Mój dziennik http://www.wkforum.p... - Powolna masa,niski bf, FBW x 3 . Zapraszam :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0
0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Witaj na WKForum.pl ! Jesteś Gościem, a to znaczy że nie korzystasz ze wszystkich możliwych opcji.
Zaloguj się lub zarejestruj, aby korzystać w pełni funkcjonalności forum! To zajmie Ci tylko chwilkę!

Graphics by Oskar Litwin
Właściciel: WKforum.pl © 2016