Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bolący bark i kolano

• Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

Rayfix

Rayfix
  • Tytuł: Nowy Koks
  • Grupa: Użytkownik
  • Reputacja: 0

Cześć, mam problem z barkiem, a mianowicie znikąd pojawił się ból w moim barku, boli przy niektórych ruchach, czasem zaczyna boleć cały bez powodu. Sytuacja wyglądała tak, że stopowałem koło miesiąca, wróciłem, nie robiąc barków, ale to było kilka treningów i ból wrócił na nowo, także czas leci dalej i dalej. Wydaje mi się, że ból mógł pojawić się po przez niedokładne rozgrzanie tej partii, dodam, że ćwiczę w remizie która nie jest ogrzewana, więc jest średnio, ćwiczyłem po przerwie od siłki, z jakieś 2,5-3 miesiąca około, nie robiłem deloada. Do lekarza mam zamiar iść w przyszłym tygodniu, bo obecnie go nie ma, gdzie prosić o skierowanie? Zwykły rodzinny mi nie pomoże. Istnieją jakieś ćwiczenia pomagającą regenerować ten bark, np takie rolowanie piłeczką co robił Robur? No i ta akcja już była w tamtym roku, po zwykłej przerwie od siłowni koło 3-4 tygodni było ok, mogłem ćwiczyć nie robiąc barków przez jakiś czas. A no i dodam, że barki to moja partia dominująca, bardzo dobrze rozwinięta, przez co cierpi klatka. Na ostatnim planie klata i bary były w jednym planie treningowym, na jednej sesji treningowej robiłem 3xpłaska 3xhantleskos 3x żołnierskie i 3xwznos bokiem no i triceps był również w tym dniu, czy było to zbyt duże obciążenie na barki? Ktoś miał podobny problem? Rady? Najlepiej jakby trafiło to do kontuzjusza Sakera :v bo śledzę od dawna i wiem, że miał ten sam problem.

Ahh byłbym zapomniał, czasem również przy przysiadach zdarza się, że boli mnie kolano, dziwny ból, nie jestem w stanie opisać, dlaczego tak się dzieje? Technika dobra, podkreślam, przywiązuję do tego dużą wagę. Może też lepiej dogrzewać? Zakupić opaski na kolana, żeby trzymały temperaturę i stabilizowały? Również proszę o porady.

Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Turas

Turas
  • Tytuł: Aktywny Koks
  • Reputacja: 20
  • LocationLeszno
Jeśli chodzi o barki to pamiętaj o dokładnym rozgrzaniu rotatorów. Wykonuj tylko takie ćwiczenia na barki przy których nie czujesz bólu. Najbezpieczniej byłoby zrzucić ciężar aby nie obciążać mocno stawów i progresowac co tydzień o najmniejszą możliwą wartość aby barki się powoli przyzwyczajały do rosnącego ciężaru. Pomyśl również o ćwiczeniach wzmacniających obręcz barkową jako dodatek, można je znaleźć w necie.

"Kto nie próbuje ten kurwa nie zyskuje" - Ponczek Endomorfik

aglagla

aglagla
  • Tytuł: Aktywny Koks
  • Reputacja: 10

Z barkiem ciężko, żeby ból sam przeszedł. Często jest tak, że jeśli w ogóle ich nie ruszasz i nie leczysz, to to się jeszcze bardziej pogłębia. Ja bym na twoim miejscu odpuścił lekarza rodzinnego, bo na nfz będziesz czekał długo na wizytę i jeżeli masz taką możliwość, to odżałować stówkę, iść na usg a z tym do fizjo.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0
0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Witaj na WKForum.pl ! Jesteś Gościem, a to znaczy że nie korzystasz ze wszystkich możliwych opcji.
Zaloguj się lub zarejestruj, aby korzystać w pełni funkcjonalności forum! To zajmie Ci tylko chwilkę!

Graphics by Oskar Litwin
Właściciel: WKforum.pl © 2016