Skocz do zawartości

Zdjęcie

Książki godne polecenia

książki edukacja bodybuilding

• Zamknięty Temat jest zamknięty
13 odpowiedzi w tym temacie

urbi.

urbi.
  • Tytuł: Aktywny Koks
  • Grupa: Użytkownik
  • Reputacja: 2
  • LocationKwidzyn

Hej, 

piszę tutaj bo na grupie facebook'owej jest zbyt duży spam i wiele niepotrzebnych wiadomości więc stwierdziłem,że dobrą i rzetelną opinię dostanę tutaj. 

Do tej pory przeczytałem kilka książek m.in. 2xME, Być sprawnym jak lampart, Rozciąganie odprężone. 

Jakie książki polecacie jeżeli chodzi o edukacje? Coś w stylu programowania treningowego (jak dokładnie i dobrze układać plany treningowe), coś o mobilności (bardziej tutaj chodzi co zrobić jeżeli przy przysiadach pojawia się buttwink, któryś mięsień jest przykurczony; sprawdzanie, który mięsień jest przykurczony etc - ogólna eliminacja problemów sprawności). 

Po prostu chcę się dokształcać ale nie wiem jaka książka jest godna polecenia, a rzetelnego polecenia przez odpowiednie osoby nie mogę znaleźć. 

Co sądzicie o książce pt. "Żywienie w sporcie. Kompletny przewodnik" autorki Anity Bean?  Czytałem opinie lecz podobno powielają się mity typu "jedz 5, 6 posiłków, a zwiększysz metabolizm, szybciej schudniesz" lub "białka maksymalnie 30g na porcję, bo więcej nie wchłoniesz", więc raczej odpada.  :wacko: 

Proszę o wyrażanie opinii osób, które przeczytały daną książkę a nie słyszały, że jest "spoko". 

Pozdrawiam  :) 

500x250x201271-instagram-logo.jpg.pagesp

CzoVitek

CzoVitek
  • Tytuł: Witeczek
  • Grupa: Dzik
  • Reputacja: 328
  • LocationKraków

Ciężko mi coś poradzić, generalnie stare książki- w obecnym czasie nie są merytorycznie dużo warte. Tzn jeśli mówimyo kwesti prozdrowotnej TO SĄ, ale obecne trendy nie są prozdrowotne tylko " robi się coś zeby wyglądać" nikt nie liczy się tak naparwdę z perspektywą czasu- > w latach ... bo tak czy siak to co teraz "jest robione jako fit" ludzie odczują ;] po czasie, mniejsza o to.

Polecam ogólnie PUB-MED, oporowy język ale można podszkolić się w ang. przy okazji- a wiedzy tam jest ogrom, ciekawe badania i artykuły. Zamiast właśnie książek starałbym się merytorykę wyciągać w czeluciach internetu. 

Zapraszam do obserwowania: HIGH-CARB, KETOZA  testujemy wszystko i zdajemy relacje :) .

wgpa3ibshxek.jpg2ni8kk2.jpg

Potrzebujesz pomocy : interpretacja badań, analiza zdrowia, pomoc w redukcji, ustabilizowanie chemii mózgu- zapraszam na priv, pisz śmiało ! 

urbi.

urbi.
  • Autor tematu
  • LocationKwidzyn

No właśnie staram się jak najwięcej merytorycznych kanałów/filmów szukać i wnioskować. Ale chciałbym też czytać coś opartego na badaniach etc

tylkosiła

tylkosiła
  • Tytuł: Dzik
  • Reputacja: 18
  • LocationWarszawa

W sumie dobra książka tego typu i mnie by się przydała.

CzoVitek

CzoVitek
  • LocationKraków

Jak badania tylko pubmed.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed

Zapraszam do obserwowania: HIGH-CARB, KETOZA  testujemy wszystko i zdajemy relacje :) .

Potrzebujesz pomocy : interpretacja badań, analiza zdrowia, pomoc w redukcji, ustabilizowanie chemii mózgu- zapraszam na priv, pisz śmiało ! 

ekki

ekki

Anite Beam sobie odpuść, czytałem i fakt powielane mity na temat cholesterolu itp. Poleciłbym ją tylko komuś kto w ogóle nie ogarnia diety i nie wie co to makroskładniki.

I sam chętnie się dowiem jakie książki polecacie, ew właśnie jakie kanały czy strony subskrybujecie.

Pozro.

urbi.

urbi.
  • Autor tematu
  • LocationKwidzyn

Kanały to na pewno Layne Norton, WK, Matt Ogus, Szmexy, Jacek Bilczyński, Lex Fitness (bardziej lifestyle, lecz trochę wiedzy też się znajdzie). 

A jakieś filmiki/książki nt stabilizacji? 

CzoVitek

CzoVitek
  • LocationKraków

Badź sprawny jak Lampart --  jedyna która mi przychodzi do głowy, a serio ma dobre opinie 

Jeszcze tutaj polecam: troche info- są odpowiedniki Polskie, ale wiadomo.... może coś znajdziesz https://www.crossfit...ch-should-read/

urbi.

urbi.
  • Autor tematu
  • LocationKwidzyn

Czytałem, może po prostu przeczytam drugi raz  :lol:

Majk Ektomorfik

Majk Ektomorfik
  • Tytuł: IFBB PRO
  • Grupa: Moderator
  • Reputacja: 127
  • LocationDębica

Bądz sprawny jak lampart

Kolorowanka Nettera

Delavier to ćwiczenia i tak 2/10 jest XD coś tam jest info ale takie podstawy podstaw

facebook, youtube, instagram, dziennik, snapchat -> majk_ektomorfik

Godsmac'K

Godsmac'K
  • Tytuł: IFBB AMATEUR
  • Reputacja: 111

Repetytorium dla liceum z biologii -->macie tam anatomie człowieka,fizjologie, metabolizm ogólny zarys jak kto nie wie od czego zaczac

Mój dziennik http://www.wkforum.p... - Powolna masa,niski bf, FBW x 3 . Zapraszam :)

CzoVitek

CzoVitek
  • LocationKraków

Repetytorium dla liceum z biologii -->macie tam anatomie człowieka,fizjologie, metabolizm ogólny zarys jak kto nie wie od czego zaczac

kurwa mać tam są takie bzdury- że ... masakra ;] bo nie uwzględniają tego że w reformie nauczania są bzdury. 

Książka akademicka - anatomii i włala 

Godsmac'K

Godsmac'K
  • Tytuł: IFBB AMATEUR
  • Reputacja: 111

kurwa mać tam są takie bzdury- że ... masakra ;] bo nie uwzględniają tego że w reformie nauczania są bzdury. 

Książka akademicka - anatomii i włala 

eh no tak masz  racje, ale przynajmniej bedzie czym w piecu palic  ;)

Mój dziennik http://www.wkforum.p... - Powolna masa,niski bf, FBW x 3 . Zapraszam :)

.Marcin

.Marcin
  • Tytuł: Nowy Koks
  • Reputacja: 0

Anite Beam sobie odpuść, czytałem i fakt powielane mity na temat cholesterolu itp. Poleciłbym ją tylko komuś kto w ogóle nie ogarnia diety i nie wie co to makroskładniki.

I sam chętnie się dowiem jakie książki polecacie, ew właśnie jakie kanały czy strony subskrybujecie.

Pozro.

Ja mam najnowsze wydanie i całkiem przyjemnie się czyta, wszystko jest przejrzyście wytłumaczone, więc można sobie utrwalić wiedzę, szczególnie jeśli nie zależy nam tylko na bodybuildingu, sportach silowych, ale chcemy też mieć obycie przygotowaniu dietetycznym pod inne sporty. 

Co do stabilizacji itp. oprócz książek Kelly Starretta czyli Bądź Sprawny Jak Lampart, są ciekawe książki akademickie, które na pewno pomogą zgłębić wiedzę np. Krótkie wykłady Biomechanika sportu, fajnie zilustrowany jest Atlas Treningu Siłowego. Z ciekawostek polecam np. "Historia Wewnętrzna" na temat jelit, 

Co do naukowych źródeł, pubmed spoko, ale łatwo się pogubić, badań są miliony, ciężko to wszystko ogarniać, a przeciętna osoba ma dostęp tylko do abstraktów, więc lepiej śledzić blogi z angielskich fajnie pisze Layne Norton i James Krieger z http://weightology.net/, z polskich dobrze się czyta blog Damiana Parola http://www.damianparol.com/blog/ na fb warto teź śledzić Dawida Białowąsa, Druga Strona Medalu, ze swojej strony zacząłem prowadzić bloga, http://optymalniej.pl/ gdzie staram się obiektywnie zgłębiać tematy i zawsze podaję pełną literaturę ;) 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0
0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Witaj na WKForum.pl ! Jesteś Gościem, a to znaczy że nie korzystasz ze wszystkich możliwych opcji.
Zaloguj się lub zarejestruj, aby korzystać w pełni funkcjonalności forum! To zajmie Ci tylko chwilkę!

Graphics by Oskar Litwin
Właściciel: WKforum.pl © 2016