Skocz do zawartości

Zdjęcie

Najlepszy Średniozaawansowany Plan Treningowy SAKERA - Hipertrofia

• Zamknięty Temat jest zamknięty
14 odpowiedzi w tym temacie

bydomino

bydomino
  • Tytuł: IFBB PRO
  • Grupa: Moderator
  • Reputacja: 427
  • LocationTarnów

LINK DO PLANU: http://imgur.com/a/QNUfp

7961601_17948659_1382565658507997_102909

CzoVitek

CzoVitek
  • Tytuł: Witeczek
  • Grupa: Dzik
  • Reputacja: 344
  • LocationKraków

oho już od jutra widzę "bywalców na siłowni' :D wiem co będą robić. 

Zapraszam do obserwowania: HIGH-CARB, KETOZA  testujemy wszystko i zdajemy relacje :) .

wgpa3ibshxek.jpg2ni8kk2.jpg

Potrzebujesz pomocy : interpretacja badań, analiza zdrowia, pomoc w redukcji, ustabilizowanie chemii mózgu- zapraszam na priv, pisz śmiało ! 

Godsmac'K

Godsmac'K
  • Tytuł: IFBB AMATEUR
  • Grupa: Użytkownik
  • Reputacja: 111

No prosze, jaki zbieg okoliczności że mnie naszło na tworzenie własnego planu z tym nowym filmem Sakera o treningu dla śr. zaawansowanych. :D Bardzo ogólny, większość pewnie oczekiwała bardziej sprecyzowanego planu w tym ja. 4x FBW, góra dół  zaskoczyło mnie, push pull już niemodny ? XD . Spore pole do popisu. 

Mój dziennik http://www.wkforum.p... - Powolna masa,niski bf, FBW x 3 . Zapraszam :)

Abiz

Abiz
  • Tytuł: Dzik
  • Reputacja: 6

Rozpisałem sobie ten plan wedle moich preferencji i wygląda to tak:

Power FBW (4 x 3-5)
Front Squat
Conventional Deadlift
Dumbell Bench Press
Pull Ups
Standing Overhead Press
Barbell Rows
Dumbell Side Lateral Raise

Hyper LOW (4 x 8-10)
High Bar Squat
Sumo Deadlift
Bulgarian Squat
Barbell Rows (with deadstop)
Reverse Flyes
Calves
Plank

Hyper UP (4 x 8-10)
Incline Dumbell Bench Press
Pull Ups/Chin Ups
Standing Overhead Press
Dumbell Rows
Barbell Curl
Dumbell Extensions

Balance FBW (2 x 12-15)
RDL
Dumbell Bench Press
Standing Overhead Press
Reverse Flyes
Facepulls
Plank

Za jakiś tydzień dwa na niego wchodzę, zobaczymy jak będzie  :D

CzoVitek

CzoVitek
  • LocationKraków

co dojebał objętości :D 

Zapraszam do obserwowania: HIGH-CARB, KETOZA  testujemy wszystko i zdajemy relacje :) .

Potrzebujesz pomocy : interpretacja badań, analiza zdrowia, pomoc w redukcji, ustabilizowanie chemii mózgu- zapraszam na priv, pisz śmiało ! 

ARMY

ARMY
  • Tytuł: Nowy Koks
  • Reputacja: 0

Mógłby ktoś ułożyć ten plan Sakera na 5 dni w tygodniu (środa i niedziela wolna) , priorytet plecy ?

ARMY

ARMY

Zależy mi na planie 5 dniowym ale chciałbym zachować tę samą ilośc ćwiczeń i serii. Jedynie w ten piąty dodatkowy dzień chce  zrobić trening Balance FBW. Pomoże ktoś?

CzoVitek

CzoVitek
  • LocationKraków

Zależy mi na planie 5 dniowym ale chciałbym zachować tę samą ilośc ćwiczeń i serii. 

to ułóż sam-  nikt nie mówi, żę to musi być PLAN SAKERA- pod twoją liczbe dni, ułóż własny i daj nam do korekty. 

Fitkoks

Fitkoks
  • Tytuł: Aktywny Koks

Może Saker się wypowie, co jeśli ktoś ma uraz/kontuzje która wyklucza go z pewnych ćwiczeń np. siadów/ciągów. Mogła by być podobna opcja, lecz zamiast ukladu góra/dół wstawić push/pull? bardzo mnie to ciekawi, oczywiście z zachowaniem balansu taka sama ilość ćwiczeń push i pull

Godsmac'K

Godsmac'K
  • Tytuł: IFBB AMATEUR
  • Reputacja: 111

to napisz u niego na instagramie

Mój dziennik http://www.wkforum.p... - Powolna masa,niski bf, FBW x 3 . Zapraszam :)

kamilpk0

kamilpk0

Ja chciałem zapytać o taką rzecz, mianowicie zakładam że większość z was z każdą serią dokłada obciążenia. Czy lepszą opcją nie byłaby np odwrotna piramida (zacząć od max na daną liczbę powtórzeń i z każdą kolejną serią schodzić z obciążeniem zachowując zakres powtórzeń)?

CzoVitek

CzoVitek
  • LocationKraków

zależy od celu, stażu obecnego stopnia - regeneracji ... generalnie  ja jestem zdania ze lepiej najpierw klamot, potem zejscie 

naitsyrk

naitsyrk

Witam Armie, 

Kurwa nie rozumiem jak mam ustalić progres ciężaru. Niby wniosek z tego, że nie jestem średnio-zaawansowany, ale już nie ważne, po prostu chce zrozumieć. Po danym ćwiczeniu mam być zmęczony w skali 1-10 na 9 i to rozumiem, dostosuje. Ale czy w ćwiczeniu np. wyciskaniu, mam doprowadzić do tego zmęczenia jednym ciężarem w każdej serii, czy progresować? Jeszcze mnie tu ktoś wyżej rozjebał, że robi piramidkę od najwyższego ciężaru i zbija :P Jak ma być? Tylko nie piszcie że jak chce, w zamyśle Sakera miała być max hipertrofia, więc sądzę że któraś z metod daje lepsze efekty. 

Treningi pierwszy, drugi i trzeci mają 3 poziomy powtórzeń, zanim podnosi się ciężar i wraca znów do najmniejszej ilości, ale trening czwarty ma 4 poziomy (12-15 powtórzeń), jak to rozwiązać?

Wystarczy mi już dowolności w wyborze ćwiczeń, w tych kwestiach chciałbym mieć jasno powiedziane, więc proszę o pomoc kogoś bardziej rozgarniętego ode mnie :)

Pozdrawiam!

CzoVitek

CzoVitek
  • LocationKraków

Witam Armie, 

Kurwa nie rozumiem jak mam ustalić progres ciężaru. Niby wniosek z tego, że nie jestem średnio-zaawansowany, ale już nie ważne, po prostu chce zrozumieć. Po danym ćwiczeniu mam być zmęczony w skali 1-10 na 9 i to rozumiem, dostosuje. Ale czy w ćwiczeniu np. wyciskaniu, mam doprowadzić do tego zmęczenia jednym ciężarem w każdej serii, czy progresować? Jeszcze mnie tu ktoś wyżej rozjebał, że robi piramidkę od najwyższego ciężaru i zbija :P Jak ma być? Tylko nie piszcie że jak chce, w zamyśle Sakera miała być max hipertrofia, więc sądzę że któraś z metod daje lepsze efekty. 

Treningi pierwszy, drugi i trzeci mają 3 poziomy powtórzeń, zanim podnosi się ciężar i wraca znów do najmniejszej ilości, ale trening czwarty ma 4 poziomy (12-15 powtórzeń), jak to rozwiązać?

Wystarczy mi już dowolności w wyborze ćwiczeń, w tych kwestiach chciałbym mieć jasno powiedziane, więc proszę o pomoc kogoś bardziej rozgarniętego ode mnie :)

Pozdrawiam!

"jeśli mass takie problemy"  i lub nie rozumiesz do końca tego planu, znaczy że nie jesteś na tyle zaawansowany... żeby wybrać taki plan.

Ustal sobie coś innego wrzuć na forum doradzimy. 

naitsyrk

naitsyrk

"jeśli mass takie problemy"  i lub nie rozumiesz do końca tego planu, znaczy że nie jesteś na tyle zaawansowany... żeby wybrać taki plan.

Ustal sobie coś innego wrzuć na forum doradzimy. 

Prosiłem o wytłumaczenie bo robi się z tego "tajemną wiedzę" dla średniozaawansowanych. To że nie rozumiem co znaczy periodyzacja dziennie falująca, po pierwsze nie oznacza, że nie jestem średniozaawansowany, gdyż mogłem ćwiczyć lata nie korzystając z takiej wiedzy, tylko np z oldschoolu gdzie sobie nie zawracali fujary takim wymyślaniem, po drugie nie koniecznie widzę się jako średiozaawansowany i nie koniecznie chce ćwiczyć tym planem ale chcę pogłębić swoją wiedzę i pytam "mądrzejszych".

Cytując samego siebie: "Niby wniosek z tego, że nie jestem średnio-zaawansowany, ale już nie ważne, po prostu chce zrozumieć."

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0
0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Witaj na WKForum.pl ! Jesteś Gościem, a to znaczy że nie korzystasz ze wszystkich możliwych opcji.
Zaloguj się lub zarejestruj, aby korzystać w pełni funkcjonalności forum! To zajmie Ci tylko chwilkę!

Graphics by Oskar Litwin
Właściciel: WKforum.pl © 2016