Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przysiady a problem z łąkotką

• Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

xiixikx

xiixikx
  • Tytuł: Nowy Koks
  • Grupa: Użytkownik
  • Reputacja: 0
Mianowicie, mam coś z łąkotką co skutkuje tym, że przy każdym zgięciu praweh nogi do około 60 stopni coś mi tam przeskakuje. W zasadzie przeskakuje to mało powiedziane, coś tam napierdala, że czasami to mógłbym sąsiadów obudzić hehe. Nie sprawia bólu, ale ortopeda powiedział żeby unikać zginania nogi do takiego stopnia. Będę miał robioną artroskopie, to na pewno, jednak nie wiadomo kiedy bo najzwyczajniej w świecie nie mam kiedy sobie pozwolić na leżenie pare tygodni w domu, a od października chciałbym ruszyć z dość długą masą i chciałbym rozwinąć te nogi. Przysiadów nie dam rady robić, przynajmniej nie dam rady schodzić tak nisko właśnie przez to kolano i szukam jakiegoś zamiennika. Może jakieś przysiady do ławeczki, czy po prostu schodzenie do tych 65-70 stopni?

kofeina123

kofeina123
  • Tytuł: Doświadczony Dzik
  • Reputacja: 56
  • LocationSandomierz

O chrupaniu w kolanie wspomnialem akurat w najnowszym materiale na yt mozesz se obczaic tez sie borykam z tym ;d

JEŻELI POMOGŁEM MOŻESZ WEJŚĆ NA MÓJ KANAŁ YOUTUBE, OBCZAIĆ MATERIAŁY I JAK CHCESZ TO DAJ SUBA - TO NAPĘDZA I MOTYWUJE DO DALSZYCH NAGRYWEK, DZIENA I MIŁEGO DNIA ŻYCZĘ.  chris.gif  wink.png 

NICK:   KOFEINA123

https://www.youtube.com/channel/UC6wh-fnG2hvBGv-RppieP1w

tylkosiła

tylkosiła
  • Tytuł: Doświadczony Dzik
  • Reputacja: 19
  • LocationWarszawa

Ławeczka moim zdaniem lepszym rozwiązaniem. Swego czasu pamiętam, że mi też tak chrupało w kolanie, nawet na siedząco jak prostowałem nogę i zginałem. Z czasem mi samo przeszło, więc nie mam zielonego pojęcia co może być powodem tego. Dodam że też mnie nic nie bolało i w sumie dalej nie boli (odpukać hehe).

xiixikx

xiixikx
  • Autor tematu
Byłem na usg i rezonansie, dopiero po rezonansie ortopeda stwierdził, ze cos nie tak z łąotką. Mam to już od paru lat, na poczatku było lekkie strzykanie, a teraz yo jakby ktoś pięścią w drewniany stół uderzył.

W sumie tak myślę, ze mógłbym robić przysiady w klatce i po prosty stojaki obnizyc do takiego stopnia, bym robił z martwego punktu, trochę wyżej niż gdy strzyka. W ten sposób mógłbym robic też fronty. Co myślicie?

CzoVitek

CzoVitek
  • Tytuł: Witeczek
  • Grupa: Dzik
  • Reputacja: 371
  • LocationKraków

tylko tutaj mowa, o bólu-> jak jest ból to jest sygnał że coś jest nie tak i tu pojawia się trudniejsza sprawa niż samo chrupanie. Mnie chrupie kolano prawe, bez bólu,3 lata temu to diagnozowałem, wynik-> przerost jednego z mięsni spowodował przez lata nacisk na chrząstke ( od grania w piłke) i po prostu powietrze w wyniku nacisku na staw powoduje takie chrupnięcie i już tak będę miał.

Jednak ból- stanowi tutaj sygnał, że trzeba to lepiej kontrolować i udać się na diagnoze 

Zapraszam do obserwowania: HIGH-CARB, KETOZA  testujemy wszystko i zdajemy relacje :) .

wgpa3ibshxek.jpg2ni8kk2.jpg

Potrzebujesz pomocy : interpretacja badań, analiza zdrowia, pomoc w redukcji, ustabilizowanie chemii mózgu- zapraszam na priv, pisz śmiało ! 

xiixikx

xiixikx
  • Autor tematu
Na usg gość przez dwie godziny jeździł mi tym czymś po kolanie i doszedl do wniosku, ze w stawie znalazlo sie jakies ciało wolne i to jest powodem. Po rezonansie ortopeda powiedzial, ze to jednak łąkotka, jakoś to tam wytłumaczył ale już nie pamiętam. Bólu jako tako nie ma, moze leciutki jeśli bym zginał tą noge bez przerwy przez pare minut. Ale wracając do pytania, dead squaty w push siła i dead front squaty w push hipertrofia dadzą radę rozwinąć nogi chociaz w zblizonym stopniu jak atg?

CzoVitek

CzoVitek
  • Tytuł: Witeczek
  • Grupa: Dzik
  • Reputacja: 371
  • LocationKraków

Nie musisz wcale robić ATG- zeby dobrze rozbudować nogi więc jak najbardziej 

Zapraszam do obserwowania: HIGH-CARB, KETOZA  testujemy wszystko i zdajemy relacje :) .

wgpa3ibshxek.jpg2ni8kk2.jpg

Potrzebujesz pomocy : interpretacja badań, analiza zdrowia, pomoc w redukcji, ustabilizowanie chemii mózgu- zapraszam na priv, pisz śmiało ! 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0
0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Witaj na WKForum.pl ! Jesteś Gościem, a to znaczy że nie korzystasz ze wszystkich możliwych opcji.
Zaloguj się lub zarejestruj, aby korzystać w pełni funkcjonalności forum! To zajmie Ci tylko chwilkę!

Graphics by Oskar Litwin
Właściciel: WKforum.pl © 2016