Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odłożyłem KFD i...

#kfd #suple #suplementy

• Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

sejtancorp

sejtancorp
  • Tytuł: Nowy Koks
  • Grupa: Użytkownik
  • Reputacja: 0

Trudny temat.
Jakoś 13 miesięcy temu wszedłem na opracowany przez siebie system treningowy, bardzo wymagający, roboczo nazwany Mutant. Jechałem na nim kilka tygodni i efekty były rewelacyjne delikatnie mówiąc. Co prawda musiałem jeść kolagen żeby moje stawy dawały radę w ciężkiej fizycznej pracy którą wtedy miałem, ale było ok. Kolagen był od KFD i z kolagenu jestem zadowolony do dzisiaj. Ale tylko z niego.  
   Bo w tamtym czasie używałem supli z OlipLabs - Białka, Witaminy, okazjonalnie kreatyna. Nic nadmiernie nie bolało, nie czułem spadków energii, nie czułem niedoboru witamin, kreatyna faktycznie dawała wymierne efekty.  A potem przez obniżkę płac przerzuciłem się na KFD i tu się zaczynają schody. Po drodze ćwiczyłem z przerwami na różne sposoby, wracałem też do tego systemu treningowego, zacząłem też chodzić na siłownię żeby ćwiczyć typowo siłowo, a także zacząłem testować wymierne efekty między Olimpem a KFD.
    Trochę nie chciałem sobie nakręcać że ,,tańsze to gorsze" ale zrobiłem sporo eksperymentów. Nie ćwiczę od wczoraj, umiem słuchać swojego ciała i dla mnie:
- Białko od KFD daje mniejszy przyrost masy w stosunku do Olimpu
- Witaminy od KFD są odczuwalnie mniej skuteczne - nie wiem, z czego to wynika, ale lepiej czuję się biorąc Olipmy
- Po białku od Olimpu wstaję lepiej zregenerowany, mięśnie bolą mniej 
- Może to tylko złudzenie, ale mam wrażenie, że po Olimpie szybciej widać rzeźbę (w sensie mięśnie, a nie że się spala tłuszcz, nie łapmy się za słówka)
- Po wypiciu Białka od Olimpu czuję się, jakbym zjadł posiłek, po KFD jakbym wypił małego shakea 
- Kreatyna od Olipmu przed treningiem nie przeszkadza mi w ćwiczeniach, a po KFD jakbym tracił trochę siły 

I TERAZ PYTANIE - jak bardzo może to być moje placebo, a jak bardzo mogę mieć rację? I w jakim stopniu to może zależeć od mojego organizmu? Czy ktoś z was też to zauważył? 
Wczoraj rozmawiałem z kumplem, który ćwiczy podobnie do mnie i ma podobny organizm. Odkąd pamiętam żarł gainery z KFD żeby nie tracić masy, i nie tracił. Ale teraz zaczął testować inne gainy a także robić sam, i mówi, że w stosunku do nich KFD to jak homeopatia w lekach i dopiero na innych naprawdę zaczął czuć o co w tym chodzi. 

I teraz najważniejszy temat - KFD od zawsze mocno stawiało na ,,kup suplementy", wiele ich ćwiczeń poradnikowych kończyło się ,,Postaw na odżywki, postaw na KFD". Ostatnio prężnie rozwijają kanał na YT i wprowadzają dużo nowych produktów dla ludzi którzy chcą być FIT. Wszystko trochę podrożało, ale nieznacznie, a baza produktów które można komuś wcisnąć zwiększyła się kilkukrotnie. Do tego przez to, że jem to regularnie testuję smaki i skuteczność, i np. smaki niektórych białek są niemal identyczne, a są podane w innym opakowaniu i np. różnią się ceną, ceny niektórych supli to różnica kilku złotych od tych wyżej postawionych, a witaminy od nich da się kupić w aptekach za 3/4 ceny jak i nie 1/4.

Stać mnie na przejście na Olimpy a nawet i lepsze białka, ale chcę zasięgnąć porady czy tylko sobie to wkręcam, czy naprawdę coś może być nie tak i czy wy też macie takie odczucia ;) Dajcie znać!

CzoVitek

CzoVitek
  • Tytuł: Witeczek
  • Grupa: Dzik
  • Reputacja: 383
  • LocationKraków

Jak kolagen mówisz działa :D to nie mam pytań:  kolagen w formie takiej jakie suplementujesz nie ma BIOLOGICZNEJ PODSTAWY do działania, więc 100% wszystkiego bedzie tu placebo :) 

Zapraszam do obserwowania: HIGH-CARB, KETOZA  testujemy wszystko i zdajemy relacje :) .

wgpa3ibshxek.jpg2ni8kk2.jpg

Potrzebujesz pomocy : interpretacja badań, analiza zdrowia, pomoc w redukcji, ustabilizowanie chemii mózgu- zapraszam na priv, pisz śmiało ! 

sejtancorp

sejtancorp
  • Autor tematu
  • Tytuł: Nowy Koks
  • Grupa: Użytkownik
  • Reputacja: 0

Jak kolagen mówisz działa :D to nie mam pytań:  kolagen w formie takiej jakie suplementujesz nie ma BIOLOGICZNEJ PODSTAWY do działania, więc 100% wszystkiego bedzie tu placebo :)

Jeśli idzie o kolagen, zanim zacząłem go przyjmować poprosiłem kumpla z AWFu, żeby się dowiedział, czy ma to sens. Powiedział, że on nigdy nie potrzebował, ale nigdy nie miał poważnej kontuzji, a ja owszem i to związanej ze ścięgnami w okolicach kolana. Jak nie biorę kolagenu i robię przysiady po 2 tygodniach noga lata mi jak puszczona na wietrze. Jak biorę kolagen jest ok - i to jest potwierdzone u mnie kilkukrotnie, wiąże się też z bieganiem i wydajnością oraz samym zakresem tej nogi. Wątpię, by było to placebo, ale nie wykluczam takiej opcji. Wracając - kumpel z AWFu podpytał wykładowcę od dietetyki i fizjoterapii i obaj powiedzieli, że JEST SENS suplementacji samego kolagenu, natomiast najlepiej przyswajalny kolagen jest z kurczaka, przynajmniej według badań. 

Na tej podstawie uznałem, że jest sens spróbować w ogóle to żreć i faktycznie w moim wypadku pomaga, nawet jeśli to placebo to jeśli mogę dzięki niemu podnieść więcej, to jest ok ;) 
NATOMIAST CHCIAŁBYM zobaczyć jakieś prace naukowe na jakie się powołujesz mówiąc, że w tej postaci (nie podałem w jakiej) kolagen nie ma BIOLOGICZNEJ PODSTAWY do działania. Bo jeśli to jest poparte jakimiś badaniami przez lekarzy i dietetyków, sportowców i ktoś jest w stanie to pisemnie potwierdzić to chętnie się doedukuję ;) 

CzoVitek

CzoVitek
  • Tytuł: Witeczek
  • Grupa: Dzik
  • Reputacja: 383
  • LocationKraków

poprosiłem kumpla z AWFu, żeby się dowiedział, czy ma to sens. 

a że z AWF to będzie wiedział, bo tam tego ucza czy co ? :D stary nie pogrążaj sie

Jak nie biorę kolagenu i robię przysiady po 2 tygodniach noga lata mi jak puszczona na wietrze

To faktycznie z głowa coś masz nie tak, nie chce Cię tu obrazić- ale skoro " BADANIA" udowadniają coś, to ...  wiesz.

NIE MA SENSU suplementacji kolagenu kurwa- bo zauważ że masz coś takiego jak "KWAS SOLNY W ŻOŁĄDKU" i  proces osmozy przez tkanki, więc kolagen w formie której przyswajasz je

https://mozgi.pl/czy...m-dzialaja-C254

Zapraszam do obserwowania: HIGH-CARB, KETOZA  testujemy wszystko i zdajemy relacje :) .

wgpa3ibshxek.jpg2ni8kk2.jpg

Potrzebujesz pomocy : interpretacja badań, analiza zdrowia, pomoc w redukcji, ustabilizowanie chemii mózgu- zapraszam na priv, pisz śmiało ! 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0
0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Witaj na WKForum.pl ! Jesteś Gościem, a to znaczy że nie korzystasz ze wszystkich możliwych opcji.
Zaloguj się lub zarejestruj, aby korzystać w pełni funkcjonalności forum! To zajmie Ci tylko chwilkę!

Edit & graphics by Oskar Litwin
Właściciel: WKforum.pl © 2016