Skocz do zawartości

Zdjęcie

Początek SW, sprzęt

• Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

Vallendir

Vallendir
  • Tytuł: Nowy Koks
  • Grupa: Użytkownik
  • Reputacja: 1

Witam wszystkich =)

Od ok 2-3 lat chodze na siłownie, niestety od jakiegoś czasu straciłem kompletnie motywacje, nudzi mnie siłownia i postanowiłem spróbować czegoś innego. Nie zależy mi na super sylwetce, formie na lato itd, chce po prostu dbać o sprawność fizyczną.

Zdecydowałem sie aby zacząć przygode z SW jednak na razie wszystko w domu. Wobec tego mam 2 pytania:

1. Sprzęt

Tu sie rozpisze. Jak wspomniałem zależy mi na ćwiczeniu w domu, szczególnie że dopiero zaczynam.

Rozglądałem się za sprzętem w sieci i jestem zainteresowany kupnem drążka stacjonarnego(nie mam możliwości zamontowania go na ścianie/suficie). Model, który mnie interesuje to ten w linku:

http://allegro.pl/dr...6848685907.html

Oprócz tego chcę także zakupić poręcze:

http://allegro.pl/po...6830461791.html

Oprócz tego w domu dysponuje gryfem łamanym + 2 małymi i oczywiście troche obciążenia. Dokupie też kilka talerzy do nich. 2 zwykłe poręcze do pompek, piłka do ćwiczeń i mata. Chcę też dokupić łańcuch do pasa aby dokładać stopniowo obciążenie oraz gume aby np wspomagać sie przy podciąganiu bo mam z nim duży problem.

No i tu jest całe pytanie odnośnie sprzętu, czy tyle mi wystarczy? Mój cel to przede wszystkim zrobienie bazy, opanować technike podstawowych ćwiczeń, a wszelkich figurach i zaawansowanych ćwiczeń będę myślał dopiero kiedy będę w stanie robić te podstawowe bez większych problemów.

2. Siłownia?

Drugie pytanie dotyczy włączenia do tego 2 dni na siłownie. Na klatke oprócz różnych pompek mam niewielki wybór, nie wspomne o nogach. Moje pytanie jest takie czy w ogóle jest sens aby włączyć np 2 dni na siłowni, gdzie jeden to będzie trenowanie klatki, a drugi to dzień dla nóg. W każdym dniu dodatkowo barki.

Wychodzę z założenia że mając drążek, poręcze hantle itd jestem w stanie w domu zająć się plecami, bocepsem i tricepsem, po części klatką(ale to jest moja zdecydowanie najsłabsza partia stąd pomysł z dodatkową siłownią). Natomiast reszte troche poćwiczyć na siłowni.

Mój zamysł to trening każdego dnia, w te 2 dni na siłowni nie będe ćwiczył z ciężarem własnego ciała.

Zależy mi na opinio osób znających się w SW czy taki sprzęt dla początkującego będzie okej i czy pomysł z siłownią jest okej czy raczej ?idiotyczny? ?

Pozdrawiam :)

CzoVitek

CzoVitek
  • Tytuł: Witeczek
  • Grupa: Dzik
  • Reputacja: 383
  • LocationKraków

Jeśli interesują Cię konsultacje, zapraszam na priw... pytanie jest tak ogólnikowe i tak mało wiemy o Tobie, że racjonalnie nie da się nic doradzić nie znająć celu, obecnego stanu mobilizacji, masy etc 

A sprzęt jak sprzęt. Polecam MarboSport firme, i zależy co chcesz robić na tym SW... 

Zapraszam do obserwowania: HIGH-CARB, KETOZA  testujemy wszystko i zdajemy relacje :) .

wgpa3ibshxek.jpg2ni8kk2.jpg

Potrzebujesz pomocy : interpretacja badań, analiza zdrowia, pomoc w redukcji, ustabilizowanie chemii mózgu- zapraszam na priv, pisz śmiało ! 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0
0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Witaj na WKForum.pl ! Jesteś Gościem, a to znaczy że nie korzystasz ze wszystkich możliwych opcji.
Zaloguj się lub zarejestruj, aby korzystać w pełni funkcjonalności forum! To zajmie Ci tylko chwilkę!

Edit & graphics by Oskar Litwin
Właściciel: WKforum.pl © 2016