Skocz do zawartości

Zdjęcie

POMOCY!!! Asymetria

• Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

Aronovsky

Aronovsky
  • Tytuł: Nowy Koks
  • Grupa: Użytkownik
  • Reputacja: 0

Siemanko armia wk. Ćwicze półtorej roku(split oczywiscie nie tylko ale głownie ten plan) dotkneła mnie asymetria, mianowicie lewa strona(słabsza) jest mniejsza od prawej. W czym może tkwić problem jeżeli ćwicze hantelkami, podkreśle że ostatnio staram się robić wiekszość rzeczy lewą ręka. Jak sobie poradzić z tym problemem? :) Zmniejszenie ciężaru lepsze wyczucie mięśnia pomoże? I czy od razu miałbym zmienić obciążenie, gwałtownie z dużych ciężarów na dużo mniejsze?

Gordon42

Gordon42
  • Tytuł: Aktywny Koks
  • Reputacja: 7
  • LocationChełm

Przerzuć się na  hantle i proponuje zacząć ciężarem gdzie obie ręce dają rade i stopniowo zwiększać ciężar na jakiś czas gryfy bym sobie odpuścił, kombinuj a będzie git ;) 

Aronovsky

Aronovsky
  • Autor tematu

a co z ciężarem czy zmniejszenie nie spowoduje utraty mięśni? lewa strona może nie odstaje dużo z ciężarem od prawej gorzej z wytrzymałością prawą mogę robić powtórzenia lewa już nie daje rady 

Lugoo

Lugoo
  • Tytuł: Dzik
  • Reputacja: 61
  • LocationBiałystok

Rób dodatkowe serie na tą partię mięśniową- tak jak wyżej napisał kolega dużo ćwiczeń na hantlach.

Robiąc cwiczenia na sztandze silniejszy mięsień wykonuje większą pracę.

Pomogłem ?  Daj Like

Dla początkujących i nie tylko-----> klik!----> http://www.kulturystyka.pl/atlas/

Tyr9102

Tyr9102
  • Tytuł: Dzik
  • Reputacja: 51
  • LocationPoznań

Ćwicz na obie strony tak samo, przykładając więcej uwagi technice, z czasem się wyrówna. Mięśnie nigdy nie rosną idealnie tak samo. Najlepiej daj foty, nie wydaje mi się że jest aż tak źle. Ćwicząc jedną stronę tak a 2 inaczej to dopiero Ci się porobi dysproporcja. Nic nie zmieniaj i pamiętaj o technice. Temat był ten nie raz wałkowany na SFD. 

z1pQ

z1pQ
  • Tytuł: Doświadczony Koks
  • Reputacja: 19
dolacze sie do pytania kolegi.
tyle ze u mnie jest nierowna klata. czy moge robic jednym hantlem tylko na ta slabsza\mniejsza strone klatki?

"Jak coś robię to pomału, z dokładnością w każdym calu"

MARKUS

MARKUS

Nie po prostu używaj hantli o takim samym obciązeniu na całą klatkę.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0
0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Witaj na WKForum.pl ! Jesteś Gościem, a to znaczy że nie korzystasz ze wszystkich możliwych opcji.
Zaloguj się lub zarejestruj, aby korzystać w pełni funkcjonalności forum! To zajmie Ci tylko chwilkę!

Edit & graphics by Oskar Litwin
Właściciel: WKforum.pl © 2016