Skocz do zawartości

Zdjęcie

kreatyna mono a kamica nerkowa

• Zamknięty Temat jest zamknięty
13 odpowiedzi w tym temacie

adije 22

adije 22
  • Tytuł: Aktywny Koks
  • Grupa: Użytkownik
  • Reputacja: 4
Witam jakieś 15 lat temu miałem kamice nerkowa czy dobrym pomysłem jest suplementacja kreatyna monohydrat?

Endonapalm

Endonapalm
  • Reputacja: 6

Kreatyna obciąża nerki, więc odradzał bym. Skonsultuj się z lekarzem najlepiej.

Rychu97

Rychu97
  • Tytuł: IFBB PRO
  • Reputacja: 160
Napisał 15 lat temu , nie podał swojego wieku, czytajcie dokładnie.

adije 22

adije 22
  • Autor tematu
  • Reputacja: 4
Dokładnie, na tym forum ludzie nie potrafią czytać ze zrouzmieniem.

vax

vax
  • Tytuł: IFBB PRO
  • Reputacja: 214

Kreatyna obciąża nerki, więc odradzał bym. Skonsultuj się z lekarzem najlepiej.

Jeśli ktos spożywa więcej niż trzeba to wiadomo, że obciąża. Krótko mówiąc wysika to. Jeśli będzie brał tak jak trzeba i pił dużo wody to raczej nic mu nie będzie :P 

CzoVitek

CzoVitek
  • Tytuł: Witeczek
  • Grupa: Dzik
  • Reputacja: 351
  • LocationKraków

Niestety nie jest ci wskazana... jeżeli miałeś kamice, nadal ją masz... ona nawet może być w gorszej fazie, jednak ...  jej się nie da pozbyć jako tako... bo skoro zalegają wapniaki w nerkach, to one już tam będą do końca życia ( wiem to z autopsji ) :). Niestety kreatyna nie tylko wpływa źle, że obciąża dodatkowo nerki, bo o to bym się nie martwił ... jeżeli ktoś to robi z głową to okej. Jednak wzmaga przepływ płynów przez nerki... co nie jest fatalne przy kamicy gdyż, kamienie wapniowe wkontakcie z wodą w wiekszej części powiększają się, co może powodować inne problemy ... większe lub doprowadzić do szczawiano-wapniowych ... kamieni i to już operacja. 

Po co ryzykowac? 

Jednak weź sobie to pod uwagę... że to jest forum amatorskie, sportowe ... dobra ale tutaj nie ma ludzi wykształconych w takich tematach i nikt Ci na dobrą sprawe rady nie da złej  czy też ( * np. w 100% pewnej ) bo się nie zna, i może tylko gdybać. Polecam udać się do lekarza sportowego ( TYLKO SPORTOWEGO, BO ZWYKŁY INTERNISTA ZA SPOŻYCIE BIAŁKA CIĘ ZJEEE DOSŁOWNIE).

I ówcześnie wykonać badanie na nerki w przychodni, tak żebyś nie zapłacił 2 razy za wizytę a lekarz Ci powie, wróć z wynikami badań ! 

Zapraszam do obserwowania: HIGH-CARB, KETOZA  testujemy wszystko i zdajemy relacje :) .

wgpa3ibshxek.jpg2ni8kk2.jpg

Potrzebujesz pomocy : interpretacja badań, analiza zdrowia, pomoc w redukcji, ustabilizowanie chemii mózgu- zapraszam na priv, pisz śmiało ! 

KarolKrawczyk

KarolKrawczyk
  • Tytuł: Doświadczony Dzik
  • Grupa: Zbanowany
  • Reputacja: 44

Haha .. ja też przeczytałem ,że ma 15 lat :D

virtu

virtu
  • Tytuł: Dzik
  • Reputacja: 16

mój tata miał , ma kamice , bierze na nie jakieś leki co jakiś czas ma ponad 40 lat a ma ją od kawalera i on bierze kreatynę i nic mu się nie dzieje ani w niczym mu to nie przeszkadza , bierze w tabletkach 4g jakoś na śniadanie i 4g po treningu , do tego aminokwasy i nic mu nie jest wraca do formy na klate już 100 leci :D więc nic nie przeszkadza ale osobiście zapytaj lekarza możliwe że jego przypadłość nie jest tak rozwinięta jak twoja a na pewno jego nie jest mocno bo od razu jak miał objawy podejmował się leczenia 

Dziennik treningowy

http://www.wkforum.p...-sukcesu-virtu/

Zyzz.

Zyzz.
  • Reputacja: 14

Takie pytania kieruj do lekarza a nie na forum,tylko on ci racjonalnie odpowie

zed

zed
  • Reputacja: 0

Nie jest to polecane przy kamicy

bezele

bezele

To zalezy. Kamica nerkowa jest choroba wyleczalną. Skoro chłopak miał to w wieku 15 lat to nie znaczy,że obecnie juz ma. Najlepiej byłoby jednak wybrac się do urologa i skonsultować z nim fakt przyjmowania kreatyny. Kreatyna nie jest polecana przy chorobach układu moczowego, ale nie znaczy to, że nigdy nie będziesz mógł jej brać.

Polecam również zajrzeć sobie tutaj:

http://kamicanerkowa.net.pl/

Na stronie jest wiele informacji o samej kamicy oraz o leczeniu tej choroby. 

CzoVitek

CzoVitek
  • Tytuł: Witeczek
  • Grupa: Dzik
  • Reputacja: 351
  • LocationKraków

nie odkopujcie tematu z przed 2 lat. 

Zapraszam do obserwowania: HIGH-CARB, KETOZA  testujemy wszystko i zdajemy relacje :) .

wgpa3ibshxek.jpg2ni8kk2.jpg

Potrzebujesz pomocy : interpretacja badań, analiza zdrowia, pomoc w redukcji, ustabilizowanie chemii mózgu- zapraszam na priv, pisz śmiało ! 

sebastiano

sebastiano

Miałem z tym problemy tak wieć postanowiłem przestać brać kreatynę

oleg

oleg

Z nerkami, z pęcherzem. Również przestałem brać ponieaż zacząłem odczuwać pierwsze takie nieprzyjemne dolegliwości. Wybrałem sie do lekarza aby zapytac się od czego to i oczywiście lekarz powiedział,że od kreatyny. Nei jest zła dla każdego jednak polecam z tym uważać

Co do samej kamicy nerkowej to jest ona powodowana głównie przez dietę:

http://www.no-spa.pl.../kamica-nerkowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0
0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Witaj na WKForum.pl ! Jesteś Gościem, a to znaczy że nie korzystasz ze wszystkich możliwych opcji.
Zaloguj się lub zarejestruj, aby korzystać w pełni funkcjonalności forum! To zajmie Ci tylko chwilkę!

Graphics by Oskar Litwin
Właściciel: WKforum.pl © 2016